Region: Konkurs „#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski”.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w konkursie ”#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski”, którego celem jest promocja produktów i firm z regionu świętokrzyskiego. Prace plastyczne wykonane dowolną techniką można zgłaszać mailem na adres konkurs@sejmik.kielce.pl do 30 czerwca.

Warunkiem ich przyjęcia jest udokumentowanie za pomocą zdjęć etapów wykonywania pracy: przygotowania materiałów, pracy w trakcie wykonania oraz efektu końcowego.

Fotografie prac należy opublikować także na własnym profilu społecznościowym Facebook (w przypadku osoby powyżej 13 roku życia) lub na profilu rodzica/opiekuna prawnego i oznaczyć hasztagami: #dobrybopolski oraz #dobryboświętokrzyski.

Opcjonalnie można oznaczyć profil Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego (@UrzadMarszalkowskiWojewodztwaSwietokrzyskiego). Jednocześnie, pliki ze zdjęciami wraz z formularzem zgłoszeniowym pobranym ze strony www.swietokrzyskie.pro (zakładka konkursy) oraz screenem, zamieszczonego na Facebooku postu, należy przesłać mailem na adres konkurs@sejmik.kielce.pl.

W konkursie oceniana będzie zgodność z założeniami konkursu, czyli prezentacja produktów regionalnych, jak również oryginalność i atrakcyjność pracy, a na laureatów czekają wartościowe nagrody.

Komisja konkursowa uhonoruje autorów najlepszych prac: za I miejsce nagrodą pieniężną o wartości 1 000 zł, za II miejsce nagrodą rzeczową o wartości 400 zł i za III miejsce nagrodą rzeczową o wartości 300 zł. Przyznanych zostanie także 10 wyróżnień – każde w postaci nagrody rzeczowej o wartości 200 zł.
Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym poseł na Sejm RP Anny Krupki.
Dotychczas do konkursu zgłoszono już ponad 40 prac, w których zaprezentowano m.in. regionalne produkty z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie, majonez kielecki, krówkę opatowską, miody ze świętokrzyskich pasiek, jabłka sandomierskie czy truskawkę bielińską.
W pracach konkursowych przedstawiane są produkty regionalne województwa świętokrzyskiego, aby zachęcić do wspierania firm z naszego regionu.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy konkursu jest dostępny na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego www.swietokrzyskie.pro (w zakładce Konkursy). W tej samej zakładce opublikowane zostaną wyniki konkursu, którego rozstrzygnięcie zaplanowano 20 lipca 2020 roku.
Wszelkie informacje na temat konkursu można uzyskać także pod nr tel. 41 342 13 67.