Region: Konferencja na temat walki z Covid19.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

W Rzeszowie odbyła się Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona szczepieniom przeciwko COVID-19. Naukowcy, przedstawiciele rządu, samorządowcy i eksperci ds. komunikacji są zgodni: szczepienia mogą uchronić nas przed ciężkim przebiegiem COVID-19 i mogą pomóc zatrzymać pandemię.

Celem konferencji było zwrócenie uwagi na obecny niski poziom zaszczepienia mieszkańców Podkarpacia, popularyzowanie rzetelnej wiedzy o szczepieniach i tym samym wpływanie na podniesienie odsetka osób zaszczepionych w regionie.

Podkarpacie to jedno z tych województw, które jest z najniższą liczbą zaszczepionych, mówi wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart.

Jak mówi profesor Andrzej Cieśla, kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych w Centrum Medycznym w Łańcucie ponad 90 procent osób hospitalizowanych to osoby niezaszczepione.

A sytuacja z każdym dniem na Podkarpaciu ulega pogorszeniu, dodaje wojewoda podkarpacki.

Podczas konferencji poruszono m.in. problem bagatelizowania koronawirusa przez osoby młode, spoza grupy najwyższego ryzyka, strachu przed niepożądanymi odczynami poszczepiennymi i szerzącymi się w mediach oraz przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami w odniesieniu do COVID-19 i szczepionek, które mają bezpośrednie przełożenie na niską wyszczepialność w regionie.

 

Tomasz Łępa