Region: Kolejne rozwiązanie drogowe.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

Dobra informacja dla kierowców. obwodnica Czudca już oddana dla kierujących. Realizacja tej inwestycji była wyczekiwana od wielu lat przez mieszkańców, którzy licznie wzięli udział w uroczystości oddania drogi.

W jej powstanie zaangażowanych było także wielu samorządowców, parlamentarzystów oraz przedstawicieli rządu z Podkarpacia. Dużą rangę i znaczenie tej inwestycji podkreślał w Czudcu marszałek Władysław Ortyl.

 

Obwodnica Czudca kosztowała ponad 85 mln zł. W jej ramach rozbudowano niemal 2 km drogi, od nowa wybudowano kolejne 2,5 km, powstały dwie estakady, m.in. nad linią kolejową nr 106 Rzeszów – Jasło, a także dwa ronda i most przez potok Wola, mówi  Piotr Miąso, dyr. Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Gmina Czudec leży przy skrzyżowaniu ważnych tras komunikacyjnych: drogi krajowej nr 19 Kuźnica – Rzeszów– Barwinek (SK) oraz drogi wojewódzkiej nr 988 Babica – Strzyżów – Warzyce, która jest jedną z ważniejszych tras z Jasła i Krosna w kierunku Rzeszowa, a dalej Warszawy i Lublina.

Docelowo, droga wojewódzka nr 988 wraz z obwodnicą Czudca i będącą w budowie obwodnicą Strzyżowa włączać się będzie do drogi ekspresowej S19 w węźle „Babica”.

(Tomasz Łępa)