Region. Julcia Wiszniewska w styczniu ma być operowana.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Julcia Wiszniewska. Trzylatka z Łęgu koło Połańca, o której mówiliśmy już na naszej antenie, zakwalifikowała się do operacji  selektywnej tylnej rizotomii.  Zabieg, ma zostać przeprowadzony w Katowicach w styczniu. Jego celem jest zlikwidowanie spastyczności mięśni u dziewczynki co  pozwoli ją lepiej i skuteczniej rehabilitować.

Julia urodziła się  w 27 tygodniu ciąży z wieloma wadami rozwojowymi. Kiedy miała rok lekarze stwierdzili u niej dziecięce porażenie mózgowe kończyn dolnych, i zapowiedzieli, że nie będzie chodzić. Mama dziewczynki chce żeby jej córka stanęła na nogi. Widzi, że Julia bardzo tego pragnie.

Mama trzylatki za naszym pośrednictwem dziękuje wszystkim, którzy do tej pory wsparli dziewczynkę  wpłacając pieniądze na  konto Fundacji  Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ‘Kawałek Nieba’ oraz przekazali przedmioty na  tak zwany „Bazarek dla Julci”.

Operacja Julci będzie kosztować 25 tysięcy złotych. Mama Julii ma oprócz niej czwórkę starszych dzieci. Dwójkę dorosłych i samodzielnych oraz dwoje, które podobnie jak trzylatkę utrzymuje sama, dlatego prosi o dalsze wsparcie. Operacja selektywnej tylnej rizotomii to nie jedyny zabieg, który czeka Julcię. Dziewczynka traci wzrok  dlatego  w następnej kolejności trzeba będzie go ratować również operacyjnie.

Szczegóły tego  w jaki sposób pomóc  Julci są dostępne na stronie facebookowej  ‘Pomoc dla Julii Wiszniewskiej’.

Na stronie internetowej www.leliwa.pl  znajdą Państwo  dane fundacji „Kawałek Nieba”.

Santander Bank 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 Tytułem: ‘1872 pomoc dla Julii Wiszniewskiej’ wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Julia: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ‘Kawałek Nieba’ PL31109028350000000121731374 swift code: WBKPPLPP Santander Bank Title: ‘1872 Help for Julia Wiszniewska’

Aby przekazać 1% podatku dla Julii: należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ‘Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać ‘1872 pomoc dla Julii Wiszniewskiej’