Region: III Ogólnopolskie Forum Samorządów za nami.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominika Miś

Przygotowania do nowej perspektywy finansowej, która jest kolejną szansą rozwoju samorządów różnych szczebli, a także kwestie współpracy samorządów z przedsiębiorcami oraz program „Dostępność Plus” – były tematami przewodnimi  III edycji Ogólnopolskiego Forum Samorządów na Podkarpaciu. Swoje uczestnictwo we forum zaznaczył swoją obecnością również wice prezydent Mielca, Paweł Pazdan.

Nowa perspektywa finansowa w dużym stopniu skoncentrowana jest na innowacyjności, na  gospodarce niskoemisyjnej, będą też środki na tak ważną dla samorządów infrastrukturę drogową, również wymiar terytorialny ma być silnie zaakcentowany– mówił podczas forum Adam Hamryszczak,  podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

 

III edycja Ogólnopolskiego Forum Samorządów przypadła w roku obchodów jubileuszu 20 – lecia istnienia Województwa Podkarpackiego. Samorząd województwa jest w znaczącym zakresie kreatorem rozwoju regionalnego, do czego przyczynia się wykorzystanie środków unijnych. Stąd głównym tematem forum była perspektywa finansowa po 2020 roku. Mówi marszałek podkarpacki Władysław Ortyl:

Mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Wydarzeniem wieńczącym forum jest III Samorządowy Bal Charytatywny, organizowany wspólnie przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych oraz Fundację Podkarpackie Hospicjum Dla Dzieci, pod patronatem premiera RP Mateusza Morawieckiego. Dochód z balu oraz odbywającej się w jego trakcie aukcji charytatywnej i loterii fantowej przeznaczony był na wsparcie podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum Dla Dzieci.

 

 

(Tomasz Łępa)