Region: Funkcjonariusze KAS i CBŚP rozbili grupę przestępczą, wyłudzającą VAT.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W ramach śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu a kontynuowanego przez Policjantów z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, rozpracowana została grupa przestępcza, trudniąca się wyłudzeniami podatku VAT w Warszawie, Grodzisku Mazowieckim i innych miejscowościach na terenie Polski.

Uszczuplenia należności Skarbu Państwa przekroczyły co najmniej 7 mln zł, ale szacowana kwota może sięgać nawet 15 mln zł.

Mówi Edyta Chabowska z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Według funkcjonariuszy wystawiono w sposób nierzetelny faktury na łączoną kwotę 38 mln zł, narażając w ten sposób Skarb Państwa na uszczuplenie należności publicznoprawnej, w szczególności podatku naliczonego, zwrot nadpłaty lub jej zaliczenie na poczet zaległości podatkowej lub bieżących czy przyszłych zobowiązań podatkowych.

W tej sprawie zostały zatrzymane dwie osoby. Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.

(Tomasz Łępa)