Region: Dużo pracy mieli strażacy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominika Miś

W ciągu ostatnich kilkunastu godzin w powiecie sandomierskim doszło do interwencji straży pożarnej. Strażacy z PSP w Sandomierzu wzywani są między innymi do zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych. Podczas wichury kompletnie zniszczony został także namiot znajdujący się w przy szpitalu w Sandomierzu przeznaczony dla pacjentów, u których podejrzewane są zakażenia covid-19. Namiot należał do komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Zgłoszenia dotyczyły także gminy Wilczyce i Obrazów.
Są także skutki wieczornego deszczu nawalnego, który przeszedł nad gminą Zawichost. Najbardziej poszkodowane miejscowości to Chrapanów i Podszyn.

Niespokojnie także w powiecie tarnobrzeskim.
Mówi Rzecznik Prasowy Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu
bryg. Jacek Widuch:

Wczoraj strażacy w całym kraju dostali mnóstwo wezwań. – Ponad 480siąt razy interweniowali WCZORAJ na Podkarpaciu – powiedział rzecznik podkarpackich strażaków Marcin Betleja.

Burze powoli odchodzą na wschód. Rano ostrzeżenia służb meteo są tylko na Podkarpaciu, do południa może grzmieć na Lubelszczyźnie. Południe z alertami przed wysokim poziomem wody w rzekach. Najwyższy, trzeci stopień jest w Małopolskiem i Podkarpackiem.