Region: Dobrze wykorzystujemy środki finansowe…

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Ponad 126 mln euro czyli około 550 mln złotych – ta kwota będzie dostępna dla regionu dzięki temu, że Podkarpackie bardzo sprawnie wdraża RPO Województwa Podkarpackiego  2014-2020. To część z przyznanej samorządowi puli, która była “zamrożona”, a jej wydatkowanie uzależnione było od osiągnięcia wielu wskaźników, co właśnie się dokonało. To wielki sukces zarządu i samorządu województwa podkarpackiego  zaznacza marszałek Władysław Ortyl.

Jak zaznacza marszałek Ortyl wiele instytucji, firm, organizacji na te środki czeka. To m.in. listy rezerwowe z projektami, które będą mogły zostać wdrożone. Mamy projekty drogowe, inne związane z odnawialnymi źródłami energii. Jest bardzo duże zapotrzebowanie na dotacje dla przedsiębiorców, na działania na innowacje. Pamiętajmy, że ochrona zdrowia, choć wysoce została dofinansowana, kwota ponad 500 mln złotych, dalej ma swoje potrzeby – podkreśla marszałek Ortyl.

Środki z rezerwy wykonania mogą zostać także wykorzystane na pomoc techniczną, czyli przygotowanie dokumentacji do projektów do przyszłej perspektywy finansowej.

(Tomasz Łępa)