Region: CBA o zatrzymaniach w Zarządzie Dróg

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Cztery osoby, w tym dwie z kierownictwa Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.Jak informuje CBA, jego funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby, w tym dwóch przedsiębiorców oraz dwóch zastępców dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich bezpośrednio po przyjęciu przez jednego z nich korzyści majątkowej w wysokości 30 tys. zł.
W komunikacie biura czytamy, że ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że korzyść została wręczona przez jednego z zatrzymanych przedsiębiorców reprezentującego spółkę realizującą na rzecz zarządu dróg inwestycję budowlaną o wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Drugi z zatrzymanych przedsiębiorców, jak ustalili śledczy, również udzielał korzyści majątkowych obu urzędnikom.Jeden z zatrzymanych skorzystał z tzw. klauzuli niekaralności. To oznacza, że powiadomił służby o przestępstwie.
Agenci CBA przeprowadzili też przeszukania w miejscach zamieszkania zatrzymanych, w siedzibie zarządu oraz w siedzibach kilkunastu firm współpracujących z instytucją.

Marcin Gabrek