Region:  5. Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE – Trójmorze`22

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Od piątku w Rzeszowie będzie mieć miejsce  5. Międzynarodowy Festiwal TRANS/MISJE – Trójmorze`22. To wydarzenie będące artystycznym dopełnieniem międzynarodowej inicjatywy gospodarczo-politycznej skupiającej 12 państw Unii Europejskiej, pierwsza i jedyna impreza łącząca kraje Trójmorza.

Do udziału w Festiwalu zaproszone zostały instytucje oraz twórcy z państw zrzeszonych w Inicjatywie Trójmorza, które na rzeszowskich scenach zaprezentują swe propozycje artystyczne: głównie spektakle teatru dramatycznego, lalkowego, offowego, koncerty, performance oraz  wystawy.

Mówi Jagoda Skowron, dyrektor programowa festiwalu.

W tym roku w Rzeszowie zaprezentują się także artyści z Ukrainy. Zobaczymy między innymi Łotewski Teatr Liepaja, który wystawi opowieść inspirowaną baśniami braci Grimm, z kolei Teatr Miejski w Brnie pokaże spektakl „Hrabal i człowiek w oknie”.

W ramach festiwalu odbędą się także koncerty, wystawy oraz spotkania aktorami i twórcami. Teatr im. Wandy Siemaszkowej, gospodarz festiwalu, na inaugurację przygotował słynny dramat Friedricha Dürrenmatta. „Wizytę starszej Pani” , który reżyseruje Robert Czechowski.  Mówi dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Jan Nowara.

Festiwal TRANS/MISJE – Trójmorze potrwa do 28 sierpnia.

Tomasz Łępa