Region: 16,5 mln euro dla lotniska!

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka podpisał umowę z Komisją Europejską na dofinansowanie, kwotą ponad 16,5 mln euro, ważnych inwestycji infrastrukturalnych dla lotniska.

Wybrane projekty to:  budowa drugiego etapu równoległej drogi kołowania oraz pierwszy etap przebudowy drogi startowej na odcinku 700 m wraz z infrastrukturą techniczną oraz etap drugi przebudowy drogi startowej na odcinku 1800 m wraz z infrastrukturą techniczną.

Mówi Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

 

Budowa nowego odcinka równoległej drogi kołowania poprawi możliwości operacyjne lotniska oraz zwiększy przepustowość istniejącego pasa startowego, co przełoży się na możliwość zwiększenia liczby operacji lotniczych.

Przebudowa pasa startowego na odcinku 700 m poprawi jego nośność i zwiększy trwałość poprzez zastosowanie nawierzchni z betonu cementowego, zamiast istniejącej nawierzchni asfaltowej.

Zaś  przebudowa pasa startowego na odcinku ok. 1800 m, szerokości 45 m z dwoma poboczami o szerokości 17,5 m wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną pozwoli na jego optymalne wykorzystanie.

 

Tomasz Łępa