Raniżów: Pobiegną Tropem Wilczym

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

W najbliższą niedzielę, 20 czerwca na terenie gminy Raniżów w powiecie kolbuszowskim odbędzie się Bieg Tropem Wilczym, który jest częścią ogólnopolskiej akcji pod tą samą nazwa organizowaną od kilku lat.

Bieg co roku odbywa się na przełomie lutego i marca z okazji święta żołnierzy wyklętych. W tym roku ze względu na Covid został przełożony najpierw na 16 maja a następnie na 15 sierpnia. Organizatorzy raniżowskiego biegu uzyskali zgodę od ogólnopolskiego organizatora na przeprowadzenie biegu 20 czerwca.

Lokalnym organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Gminy Raniżów przy współpracy Parafii Raniżów. Przy organizacji biegu zaangażowani są wolontariusze, strażacy, nauczyciele i policja.

Trasa biegu przebiega po ulicach Raniżowa i liczy symboliczne 1963 metry.

Zapisy na bieg prowadzone są poprzez stronę na FB Bieg Tropem Wilczym Raniżów 2021, pod numerem telefonu 888 126 008 lub bezpośrednio przed biegiem. Liczba miejsc i pakietów startowych jest ograniczona. Start biegu o godz. 17.00

Wydarzeniu będzie towarzyszył piknik w ramach którego pojawi się stoisko informacyjne Wojsk Obrony Terytorialnej, pokaz kolekcji broni Stowarzyszenia Grot oraz możliwość zarejestrowania się w bazie DKMS.