Raniżów: Będą świętować Niepodległość.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

W Raniżowie gminne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zainauguruje uroczysta msza święta, która odprawiona zostanie w niedzielę (11.11) o godzinie 11.30 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Po nabożeństwie program słowno-muzyczny zaprezentują uczniowie miejscowych szkół. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz pod Urząd Gminy.
Tam zaplanowano między innymi: wspólne odśpiewanie hymnu, odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy, a także zwiedzanie wystawy ‘Twórcy Niepodległej’, która zaprezentowana zostanie w budynku urzędu. Na godzinę 16 zaplanowano uroczyste złożenie kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W tym samym czasie na placu obok Domu Parafialnego rozpocznie się Ognisko Patriotyzmu.
Uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości odbędą się również w pobliskim Staniszewskiem. Zaplanowano tam między innymi złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową imienia marszałka Józefa Piłsudskiego i Ognisko Patriotyzmu.

(Paweł Galek)