Radomyśl Wielki: Radomyśl Wielki wysoko na Podkarpaciu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Gmina Radomyśl Wielki znalazła się na 4. miejscu w województwie podkarpackim w gronie gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z miastem poniżej 5 tysięcy mieszkańców oraz na 1. miejscu wśród gmin miejsko-wiejskich w ogólnopolskim rankingu „Gmina dobra do życia”.

Ranking badający po raz pierwszy jakość życia w polskich gminach ogłosił Serwis Samorządowy PAP. Dobór wskaźników został tak stworzony by brał pod uwagę potrzeby przeciętnej polskiej rodziny z dziećmi i dziadkami mieszkającymi w pobliżu.

Zestawienie obejmujące wszystkie 2477 polskich gmin oparto w sumie na 48 wskaźnikach składających się na sumaryczny wskaźnik jakości życia. Uwzględniono m.in. wydatki inwestycyjne gmin, ich atrakcyjność migracyjno-osadniczą, jakość oświaty, dostęp do opieki zdrowotnej, rekreacji czy zieleni, infrastruktury kulturalnej i do Internetu.

Gminy sklasyfikowano w rankingu ogólnokrajowym, jak i w pięciu kategoriach biorąc pod uwagę ich wielkość. W gronie 2477 gmin Radomyśl Wielki  uplasował się na 275. miejscu; ale już w województwie podkarpackim na 15. lokacie, a biorąc pod uwagę tylko gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z miastem poniżej 5 tys. na czwartym miejscu, zaś same gminy miejsko-wiejskie – na pierwszym miejscu.

Tomasz Łępa