Radomyśl Wielki:  Ponad setka dzieci z darmowymi laptopami

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Dzięki przystąpieniu  magistratu Radomyśla Wielkiego do rządowego projektu Cyfrowa Gmina, dotyczącego wsparcia dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym, 127 uczniów z terenu gminy Radomyśl Wielki otrzymało bezpłatnie laptopy.

Sprzęt trafił do uczniów – dzieci lub wnuków osób pracujących w byłych PGR-ach. Na terenie radomyskiej gminy jako PGR traktowane jest przedsiębiorstwo IGLOOPOL. Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim wnioskował o objęcie wsparciem w ramach tego programu 127 uczniów. Po przeprowadzeniu przetargu okazało się, że laptopy będą kosztowały blisko 303 tys. zł. Taką ofertę złożyła firma  z Lublina. Rządowe dofinansowanie w 100 % pokryło koszty zakupu laptopów.

Celem ogłoszonego przez rząd jesienią ub.r. programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin.

Dofinansowanie w ramach programu jest przyznawane na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną oraz na dostęp do internetu.

Tomasz Łępa