Radomyśl nad Sanem: Dwa granty dla gminy

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Radomyśl nad Sanem otrzymał 2 granty w konkursie  “Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowany przez Fundację Santander. To duże wyróżnienie dla gminy bo na 774 wnioski z całej Polski dofinansowanie zdobyły 121 i tylko 8 na Podkarpaciu, z czego 2 z Radomyśla. Pierwszy z nich na 7000 zdobyło stowarzyszenie Grono Młodzieży Ziemi Radomyskiej na rewitalizację i modernizację Małego Rynku – miejsca znaczącego kulturowo i historycznie dla Radomyśla. Mówi Joanna Palliardi – Madej:

Dlatego rewitalizacja ruszy najprawdopodobniej pod koniec maja. Szefowa Grona Młodzieży Ziemi Radomyskiej przyznaje, że stowarzyszenie ma wiele pomysłów i wiele można by zrobić dla społeczności lokalnej:

Drugi grant zdobyło działające przy Urzędzie Gminy Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomyślu nad Sanem na projekt ‘Radomyśl na pTAK’. Ilona Pietruszka poinformowała, że dzięki kwocie 5 tysięcy złotych na terenie gminy pojawi się około 150 budek lęgowych dla ptaków:

Budki lęgowe dla ptaków już powstają i wkrótce ruszą spotkania w szkołach. A wszystko po to, by do końca marca wszystkie budki zostały rozdane. Wtedy zaczynają przylatywać ptaki i rozpoczyna się okres lęgowy.

(Marta Górecka)