Przecław: Z apelem do rządzących….

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Przecławiu odbył się Konwent Samorządów Powiatu Mieleckiego. Przedmiotem obrad było ustalenie jednolitej strategii oświetlenia ulicznego dla Samorządów wchodzących w skład Konwentu. Dyskutowano także o założeniach dotyczących optymalizacji kosztów energii elektrycznej oraz poruszono bieżące sprawy poszczególnych samorządów.

Jak czytamy w stanowisku  przyjętym przez mieleckich samorządowców podczas Konwentu  „W związku z drastyczną podwyżką cen energii elektrycznej w ramach postępowania przetargowego Grupy Zakupowej dla Powiatu Mieleckiego, której efektem będzie cios w działalność wszystkich samorządów gminnych i powiatowych, a tym samym obciążeniem i zwiększeniem kosztów usług komunalnych dla naszych Mieszkańców, zwracamy się z wnioskiem do Rady Ministrów oraz Parlamentarzystów o podjecie skutecznych i szybkich działań ustawodawczych, które będą chronić Mieszkańców przed skutkami tak drastycznych zmian”.

Mówi starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Samorządowcy Konwentu  apelują także  do rządu o uruchomienie środków dedykowanych inwestycjom z zakresu odnawialnych źródeł energii (m.in. oświetlenie led, pompy gruntowe, systemy fotowoltaiczne), które pozwolą samorządom na ograniczenie zapotrzebowania energetycznego, a jednocześnie zagwarantują utrzymanie wysokiego standardu świadczenia usług publicznych.

 

Tomasz Łępa