Przecław: Koncert dla Jacka

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Koncert dla Jacka pod takim tytułem już w piątek w Domu Kultury w Przecławiu będzie miał miejsce  benefis  muzyczny zespołu Mr.  Pollack i Przyjaciele. Wydarzenie to   dedykowane jest zmarłemu w ubiegłym roku w listopadzie Jackowi Polakowi, liderowi  zespołu Mr. Pollack. Muzyk był zakażony wirusem COVID-19.

Jacek Polak wybitny polski gitarzysta, nazywany “Paganinim gitary”,  stał na czele zespołu Mr. Pollack, który razem ze swoim bratem Grzegorzem założył w 1989 roku w Mielcu, a rok później zespół wystąpił na Festiwalu w Jarocinie, gdzie został zauważony i w następnym roku wydał swój debiutancki album “QŃ”.

Kolejne lata przyniosły grupie następne wydawnictwa fonograficzne, w tym ciepło przyjęty album “Air on 6 strings” z rockowymi interpretacjami utworów Ludwiga van Beethovena, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Johanna Sebastiana Bacha i Nikołaja Rimskiego-Korsakowa. Gitarzysta koncertował z zespołem między innymi w Chinach, USA, Niemczech, Belgii, Kanadzie i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Współpracował także z innymi artystami, w tym z Grzegorzem Skawińskim.

 

Wydarzeniu muzycznemu patronuje Radio Leliwa.

Tomasz Łępa