Przecław: Kolejny gracz na mapie przewozowej.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Od lipca  nastąpiła zmiana na  linii  nr 45, obsługiwanej  przez Miejską  Komunikację Samochodową  w Mielcu, linią nr 9 i 10, która będzie obsługiwana przez „Dwa Brzegi” Samorządową Spółkę z siedzibą w Przecławiu.  To oznacza  iż mieszkańcy  gminy mogą korzystać z dwóch nowych tras linii autobusowych. Powodem tych  zmian wg. burmistrz Przecławia Renaty Siembab jest przede wszystkim wspieranie swoich  podmiotów gospodarczych.

Na tej zmianie komunikacyjnej  jednak burmistrz Przecławia nie kończy. W planach jest pozyskiwanie nowego taboru i stanie się kolejnym graczem jak dodaje, na rynku przewozowym.

Za to w Mielcu Miejska Komunikacja Samochodowa   informuje o zmianach jakie zostaną wprowadzone w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na terenie  miasta a mianowicie następuje powrót sprzedaży biletów przez kierowców, w autobusach MKS Mielec nie będzie już wydzielonej strefy przy przednich drzwiach i w rejonie kabiny kierowcy a także zostaną zniesione limity dotyczące liczby przewożonych pasażerów w komunikacji miejskiej. Ponadto  przywrócone zostają  linie kościelne nr 34, 35 i 36.

 

Tomasz Łępa