Przecław: Kolejny etap budowy parku rekreacyjnego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Już wkrótce rozpocznie się kolejny etap rozbudowy  parku rekreacyjno-sportowego w Przecławiu. Wokół istniejącego już tu  pumptracka powstaną alejki i elementy małej architektury. Na ten cel gmina Przecław otrzymała  od Województwa Podkarpackiego dotację w wysokości blisko 133  tysięcy złotych. Całkowity koszt tego etapu to 232 tys. zł.

W ramach zadania zaplanowano wykonanie ciągu pieszo-jezdnego składającego się z dwóch pętli – jedna będzie przebiegać  dookoła pumptracka, druga natomiast dookoła strefy streetworkout, która gmina planuje wykonać ze środków własnych. W ramach zadania zostaną również zamontowane elementy małej architektury, tj. ławki parkowe z betonu architektonicznego, kosze na śmieci z betonu architektonicznego, ławostoły z betonu z elementami drewna, stojaki rowerowe ze stali nierdzewnej oraz stół do gry w piłkarzyki. Tor pieszo-jezdny przeznaczony będzie dla osób jeżdżących na rolkach i wrotkach.

Inwestycja zostanie zrealizowania do 31 grudnia tego roku. Planowane zadanie jest odpowiedzią na rosnąca potrzebę spędzania aktywnie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

 

Tomasz Łępa