Przecław: Kolejne dofinansowanie dla inwestycji w Przecławiu

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

W siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie,   Burmistrz Przecławia  Renata Siembab odebrała decyzję o zapewnieniu dofinansowania z rezerwy celowej budżetu państwa na budowę instalacji  hydroforowej w swojej gminie.  Realizacja zadania stanowi wsparcie procesu infrastruktury krytycznej wodociągowej gminnego wodociągu w Tuszymie w niebagatelnej kwocie blisko miliona złotych, zaś  koszt całego przedsięwzięcia to ponad 1 mln 200 tys. zł.

Jak mówi włodarz Przecławia można uznać to za wyjątkowy sukces, ponieważ niewielu gminom jak do tej pory udaje się otrzymać takie dofinansowanie rok po roku.

 

 

Dzięki dofinansowaniu wybudowana zostanie nowa kontenerowa stacja podnoszenia ciśnienia wraz ze zbiornikiem wyrównawczym o pojemności 150 m3 oraz instalacja fotowoltaiczna o mocy do 50kW, w miejsce starej, która jest w katastrofalnym stanie technicznym. Będzie to nowoczesny obiekt, zapewniający dostawy wody dla 6 tysięcy mieszkańców gminy w sposób bezpieczny i z odpowiednim ciśnieniem. Pierwszym etapem głębokiej modernizacji sieci była wymiana urządzeń Stacji Uzdatniania Wody w Tuszymie wraz z jej termomodernizacją zakończona 30 czerwca.

 

Tomasz Łępa