Prezydent RP Andrzej Duda w „Strefie rozmów o Polsce” w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi Stalową Wole w najbliższą sobotę 6 czerwca. Spotkanie, podczas którego będzie można prowadzić debatę o najważniejszych sprawach dla Polski, będzie miało charakter otwarty. Nie zabraknie atrakcji dla wszystkich pokoleń. Ze względu na obecną sytuację w Polsce, będą musiały być zachowane wszystkie zasady bezpieczeństwa.

W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 rozpocznie się wydarzenie „Strefa rozmów o Polsce”, w którym udział weźmie Prezydent RP Andrzej Duda. W ramach wydarzenia na całym terenie Parku Miejskiego zostaną wydzielone bezpieczne strefy tematyczne, w których prowadzone będą spotkania i rozmowy o najważniejszych sprawach dla Polaków.

Pierwsza strefa mówiąca o przyszłości znajdzie się przed górką w Parku Miejskim. Tam Prezydent RP o godzinie 11.00 przedstawi swoje najważniejsze propozycje dalszego rozwoju kraju i wygłosi przesłanie dla mieszkańców Stalowej Woli. Pozostałe strefy będą otwarte od godziny 10.00.

Przy deptaku, wzdłuż strumienia płynącego przez park znajdzie się strefa tradycji, prezentująca nasze najpiękniejsze lokalne tradycje, kulturę oraz wspaniałą kuchnię. W tej strefie znajdziemy zespoły folklorystyczne oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu. Nie zabraknie również skocznych przyśpiewek i piosenek. Zaproszone  zespoły folklorystyczne z naszego regionu zaprezentują muzykę prosto z serca.

Druga strefa będzie poświęcona naszym lokalnym Bohaterom. Na górce w Parku Miejskim odbędą się pokazy Ochotniczych Straży Pożarnej z naszego regionu. Zaprezentują się również strażacy z jednostek, które gasiły wielodniowy pożar lasu na terenie powiatu stalowowolskiego.  Sympatycznym akcentem będzie pokaz umiejętności Małych Strażaków w wykonaniu OSP Skowierzyn.

Bardzo ciekawe atrakcje na mieszkańców Stalowej Woli będą czekać także w Strefie Rodziny. Na terenie Parku Linowego i Wodnego Placu Zabaw całe rodziny będą mogły miło spędzić czas przy ciekawych animacjach. Będzie przyjazny zwierzyniec, sztuczki magiczne, teatr, czy wielkie bańki mydlane i wiele innych, a wszystkim tym atrakcjom towarzyszyć będzie bezpłatny poczęstunek dań z grilla i waty cukrowej. Po parku będą chodzić bajkowe maskotki rozdające uwielbiane przez dzieci balony helowe.

Wydarzenie zostanie zrealizowane przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Organizatorzy zapraszają wszystkich, jednocześnie apelując o korzystanie ze stacji z płynem do dezynfekcji, zachowanie bezpiecznych odległości 2 metrów i stosowanie się do podawanych komunikatów.