Powiat tarnobrzeski. Ukradł alkohol z marketu. Usłyszał zarzuty.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ukradł alkohol z marketu. 34-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego usłyszał zarzuty.

Jak informuje tarnobrzeska policja do zdarzenia doszło w markecie w Skopaniu w Gminie Baranów Sandomierski. Pracownica sklepu przekazała funkcjonariuszom, że jeden z klientów podszedł do stoiska z alkoholem, zabrał z półki kilka butelek, schował je do plecaka i wyszedł  zanim personel zdążył zareagować. Po chwili mężczyzna wrócił  do sklepu i z tego samego stoiska zabrał butelkę whisky. Jedna z kasjerek, zauważyła kradzież podbiegła do złodzieja i próbowała go zatrzymać. Wówczas człowiek zaczął szarpać i odpychać kobietę, po czym uciekł ze sklepu ze zdobyczą.

Policjanci ustalili rysopis mężczyzny i sprawdzili monitoring. Złodziej ukradł sześć butelek alkoholu o wartości blisko 850 złotych.

Sprawca kradzieży rozbójniczej został namierzony. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, notowany w przeszłości za kradzieże sklepowe. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci znaleźli marihuanę.  Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw – kradzieży rozbójniczej oraz naruszenia przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.