reklama

Powiat tarnobrzeski. Policjanci i pracownicy WORD w szkołach.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Kontrole pojazdów i spotkania edukacyjne z dziećmi. Dziś tarnobrzescy policjanci  wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu przeprowadzili działania  w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu kontrolowali pojazdy przejeżdżające po ruchliwych drogach w rejonie szkół podstawowych w Trześni i Stalach.

W każdej z placówek  z najmłodszymi uczniami spotkał się policjant, który opowiadał o tym jak bezpiecznie przemieścić się z domu do szkoły i ze szkoły do domu. Dzieci miały możliwość zastosowania zdobytych wiadomości w praktyce na przykład przechodząc przez przejście dla pieszych.

„Bezpieczna droga  do  szkoły”, to akcja skierowana do dzieci, nauczycieli, kierowców i rodziców. Rzeczniczka tarnobrzeskiej policji, podinspektor Beata Jędrzejewska Wrona zwraca się do ostatniej  z wymienionych grupy.

W dzisiejsze działania zaangażowali się pracownicy tarnobrzeskiego WORD-u, którzy prowadzili  z policjantami pogadanki z dziećmi ale nie tylko. Mówi kierownik Wydziału Szkoleń w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Dawid Uzar.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” po trwa przez cały wrzesień.

SP Trześń:

SP Stale