Powiat tarnobrzeski. Kto burmistrzem, wójtem a kto zasiądzie w radzie miejskiej lub radzie gminy?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Gorzyce.

W gminie Gorzyce bez niespodzianek. Po podliczeniu danych z wszystkich komisji wyborczych wynika, że na kolejną 5 letnią kadencję został wybrany Leszek Surdy z koalicyjnego komitetu Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni, PSL, który ubiegał się o reelekcję. Uzyskał on ponad 60% wszystkich ważnych głosów. Na jego kontrkandydata Wojciecha Szula, który w wyborach startował z własnego komitetu uzyskał prawie 40% głosów. Frekwencja wyborcza wyniosła 49,31%.

 

Leszek Surdy w rozmowie z nami nie kryje zadowolenia ze swojego wyniku jak i komitetu Trzeciej Drogi. – W radzie gminy będziemy mieć łącznie 8 mandatów – powiedział.

W radzie gminy Gorzyce zasiądą: Rafał Wajs, Teresa Czerwińska, Anna Cetnarska, Damian Wrona, Barbara Kaczor, Krzysztof Maruszak, Paweł Słonina i Józef Turbiarz z komitetu Trzecia Droga, Andrzej Stasiak, Ryszard Fyda, Irena Stępień oraz Bronisława Kochowska z komitetu Wojciecha Szula oraz Patryk Puka z komitetu Nowe Gorzyce, Paweł Szczygieł z komitetu Pawła Szczygła oraz Henryk Matyka z komitetu Przyjazna Gmina.

Grębów.

W gminie Grębów blisko 75% spośród wszystkich głosujących opowiedziało się za tym aby wójtem przez kolejną kadencję był Kazimierz Skóra. W wyborach nie miał on kontrkandydata, dlatego mieszkańcy głosowali za lub przeciw.

Tak Kazimierz Skóra komentuje uzyskany wynik.

 

 

Frekwencja wyborcza w gminie Grębów wyniosła 51,23%.

Rada gminy Grębów. Mieczysław Rak, Leszek Kostecki, Paweł Żak KWW Niezależni Razem Dla Grębowa; Marek Dul, Andrzej Rutyna, Leszek Machaj, Jan Janeczko, Danuta Rak, Hubert Klubek, Ryszard Korczak, Artur Barnaś, Edward Kułaga, Janusz Nieradka KWW Gmina XXI wieku; Piotr Dul Forum Mieszkańców; Sylwester Młynarczyk KWW Aleksandry Dec.

 

Nowa Dęba.

 

 

 

 

W Nowej Dębie o tym kto zostanie burmistrzem rozstrzygnie druga tura, ponieważ w niedzielnym głosowaniu żaden z trzech kandydatów nie uzyskał co najmniej 50% ważnych głosów. W wyborczej dogrywce za dwa tygodnie spotkają się ubiegający o reelekcję burmistrz Wiesław Ordon KWW Wasz Samorząd, który uzyskał prawie 44% głosów, oraz Damian Diektiarenko KWW Wspólne Sprawy z wynikiem 37% głosów. Trzeci z kandydatów Marek Kopeć KWW Wspólne Sprawy zdobył niemal 20% głosów. W gminie Nowa Dęba uprawnionych do udziału w głosowaniu było 14 343 osoby. Frekwencja wyborcza wyniosła blisko 49%.

– Bardzo dziękuje za tak licznie oddanie na mnie głosy mimo tak trudnej kampanii. To cieszy – powiedział nam Wiesław Ordon.

W Radzie Miejskiej zasiądą: Joanna Serafin, Stanisława Żarkowska, Stanisław Rawski KWW Wasz Samorząd; Anita Nowotko-Chmielowiec, Hubert Kopeć, Łukasz Serafin, Tomasz Dziemianko, Wojciech Kasica, Tomasz Wolan KWW Wspólne Sprawy; Barbara Jaskot, Dariusz Róg, Beata Kosior, Damian Wolan KWW Szansa dla gminy Nowa Dęba; Stanisław Skimina KWW Stanisława Skiminy.

Baranów Sandomierski.

 

Dogrywki nie będzie w mieście i gminie Baranów Sandomierski. Tutaj spośród trójki kandydatów na urząd burmistrza najlepszy wynik uzyskał ubiegający się o reelekcję Marek Mazur, który w wyborach startował z komitetu Prawo i Sprawiedliwość. Zagłosowało na niego 3397 osób, co daje blisko 70% wszystkich ważnych głosów. Drugi wynik uzyskał Rafał Durda. Jego kandydaturę zdecydowało się poprzeć 1262 osoby, co daje niemal 26% ważnych głosów. Trzeci z kandydatów Władysław Krzemiński zdobył 200 głosów, czyli nieco ponad 4% wszystkich oddanych w niedzielnych wyborach głosów. Frekwencja wyborcza wyniosła 52,48%.

Marek Mazur tak komentuje wyniki niedzielnego głosowania.

 

 

W Radzie Miejskiej zasiadać będą: Mariusz Nowak, Wacław Smykla, Tadeusz Kaczak, Teresa Mazur, Jan Lis, Ryszard Jarzębski, Edward Rusin, Łukasz Sipiora, Marek Dźwięga, Janusz Wilk KWW PiS; Dariusz Chmiel KWW Dariusza Chmiela; Waldemar Chwieja, Jerzy Obara, Rafał Durda, Bolesław Lombara KWW Forum Mieszkańców.

(Fot. główne: Ewa Wójcik Lis)