Powiat Stalowowolski: Kolejne drogi powiatowe po przebudowie

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Powiat stalowowolski oddał do użytku blisko 6 kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 1030R Stany – Grębów. Inwestycję udało się zrealizować z ponad 50-procentowym dofinansowaniem Lasów Państwowych. Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny przyznaje, że inwestycja jest ważna zarówno dla mieszkańców jak i nadleśnictwa. Docelowo połączy dwie drogi wojewódzkie.

Koszt budowy blisko 6-kilometrowego odcinka drogi wyniósł 3,44 mln zł, z czego 1,91 mln zł przekazały Lasy Państwowe, a po ponad 750 tysięcy dorzuciły Powiat Stalowowolski i Gmina Bojanów. W ramach zadania powstała szeroka na 5,5 metra jezdnia o nawierzchni bitumicznej. Oczyszczone oraz wyprofilowane zostały przydrożne rowy, a tam gdzie to było niezbędne, wykonane zostały również żelbetowe przepusty. Przebudowa drogi Stany-Grębów to nie jedyny przykład dobrej współpracy z Lasami Państwowymi. Powiat stalowowolski w ten sposób przebudował również odcinek drogi Zaklików-Borów i liczy na dalszą współpracę przy modernizacji tego ciągu.

Jest jednak szansa, że uda sie tę inwestycję zrealizować w przyszłym roku. A innym przykładem dobrej współpracy w realizacji inwestycji drogowych jest zakończona w listopadzie przebudowa drogi powiatowej nr 1016R w miejscowości Kępie Zaleszańskie. Tu partnerem Powiatu Stalowowolskiego była Gmina Zaleszany, a dofinansowanie pozyskano w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Wartość zadania wyniosła łącznie 1 mln 72 tys. zł. Dofinansowanie ze środków budżetu państwa to 504 tys. złotych a po blisko 300 tysięcy wyłożyły Powiat Stalowowolski i Gmina Zaleszany. W ramach tej inwestycji na długości blisko kilometra drogi pojawiła się nowa nawierzchnia i powstał chodnik. Droga doczekała sie odwodnienia i przebudowane zostały istniejące zjazdy na działki.

Marta Górecka