Powiat niżański: Lasy Państwowe dofinansowały budowę drogi Bukowina-Ryczki.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Budowa drogi Bukowina-Ryczki jest jedną z trzech inwestycji drogowych w powiecie niżańskim dofinansowanych przez Lasy Państwowe. Na tę rozpoczętą już, ale długo oczekiwaną inwestycję powiat otrzymał kwotę 100 tysięcy złotych. Mówi nadleśniczy Andrzej Tofilski z Nadleśnictwa Rudnik:

Nadleśniczy przyznał, że sporą pracę w pozyskaniu środków z Lasów Państwowych wykonali nie tylko samorządowcy, ale też wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. A droga powiatowa Bukowina-Ryczki, która do tej pory była praktycznie nieprzejezdna, jest ważna dla mieszkańców nie tylko ze względów bezpieczeństwa. Mówi wicestarosta niżański Adam Mach:

Budowa drogi 1070r Bukowina-Ryczki jest częścią większej inwestycji drogowej realizowanej w trzech etapach. Dwa z nich droga 1067r w Łazorach oraz 1041r w Hucie Krzeszowskiej już zostały zrealizowane. Trzeci etap, czyli budowa drogi Bukowina – Ryczki ma się zakończyć do czerwca 2022 roku.

Całość inwestycji to koszt 7,8 milion złotych, z czego 4,6 miliona to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg i teraz 100 tysięcy z Lasów Państwowych.

Lasy Państwowe dołożyły też 20 tysięcy do zakończonej przebudowy drogi Rudnik Kończyce oraz milion złotych do budowanej ścieżki rowerowej Nisko-Nowosielec.

Marta Górecka