Połaniec. Zapaśnicy na Mistrzostwach Polski Młodzików

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Mimo trudnej sytuacji panującej na granicy polsko-białoruskiej i obowiązującego w pasie przygranicznym stanu wyjątkowego, udało się organizatorom przeprowadzić zaplanowane we Włodawie Mistrzostwa Polski Młodzików.

W pierwszy weekend grudnia młodzi adepci zapasów w stylu wolnym w wieku od 12 do 14 lat walczyli o tytuł najlepszego w Polsce. Był to ostatni tegoroczny turniej mistrzowski, w którym o krajowe tytuły powalczyli młodzicy stylu wolnego.

Miejski Klub Sportowy CZARNI Połaniec reprezentowali zawodnicy z sekcji zapaśniczej w składzie: Kuba Grabda, Hubert Ostrowski, Jakub Szkwarek, wszyscy oni są podopiecznymi trenera Tadeusza Szkwarka.

W piątek wieczorem odbyło się oficjalne ważenie zgłoszonych zawodników. W sobotę od godziny 9 rozpoczęły się walki eliminacyjne, które na koniec dnia wyłoniły półfinalistów i finalistów zawodów. W niedzielę od godziny 9.00 odbyły się walki decydujące o medalach mistrzostw Polski. O medal brązowy walczył Jakub Szkwarek i choć walka o brązowy krążek była bardzo zacięta i nie brakowało zwrotów akcji, to jednak Jakub ostatecznie musiał uznać wyższość swojego rywala w tej walce, a tym samym zadowolić się miejscem tuż poza podium. Z kolei Hubert Ostrowski i Kuba Grabda którzy debiutowali na tym turnieju i po bardzo ciekawych i dynamicznych pojedynkach obfitujących wiele akcji technicznych, wywalczyli w swoich kategoriach bardzo dobre miejsca: Hubert siódme, a Kuba dwunaste miejsce.

Trener Tadeusz podsumowując turniej powiedział, iż jest zadowolony ze swoich podopiecznych. Stwierdził również, że drzemią w nich duże pokłady energii, którymi trzeba się zając i je ukierunkować.

(info i foto: Klub Czarni Połaniec)