Połaniec: Rekordowa XX akcja krwiodawstwa w Enei Elektrowni Połaniec

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Kwiatkowska

Jubileuszowa XX akcja krwiodawstwa „Energię mamy we krwi” odbyła się w Enei Elektrowni Połaniec. To doskonały przykład tego, jak lokalna społeczność może jednoczyć się w celu pomocy potrzebującym. Liczba ochotników, chętnych do niesienia życia, osiągnęła imponującą liczbę – 79 osób.
Tego dnia w Elektrowni Połaniec, wszyscy z wielkim zaangażowaniem, oddawali krew dla małej, chorej na białaczkę, dziewczynki Łucji Rak, która zdecydowanie była sercem tej akcji,
a jednocześnie symbolem walki i nadziei. Wśród krwiodawców, byli nie tylko pracownicy elektrowni, ale także mieszkańcy okolicznych miejscowości, policjanci i strażacy.
Akcja miała także dodatkowy wymiar – uczczenie Święta Niepodległości pod hasłem “Oddaj Krew dla Niepodległej”. Oddając krew, uczestnicy wyrazili swoją miłość do ojczyzny i gotowość do pomocy innym w duchu patriotyzmu.
Łącznie udało się zebrać 35 litrów krwi, co stanowi niezmiernie ważne wsparcie pacjentów, którym ta krew może uratować życie. Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje akcji.
fot. Dział PR Enei Elektrowni Połaniec