Połaniec: Połanieccy zapaśnicy nie zwalniają tempa.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Marta Górecka

W ostatnich dniach czerwca i na początku lipca odbył się drugi w tym roku obóz kadry zapaśników i zapaśniczek z województwa świętokrzyskiego w Zakopanem, którego głównym założeniem była praca nad wydolnością. Podczas takich akcji widoczne jest, kto wykazuje się hartem ducha, kto rokuje na przyszłość, w kogo warto inwestować. Nie zabrakło oczywiście specjalistycznych treningów na macie, a także możliwości przeprowadzenia sparingów z kadrami województw zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego, tak więc młodzież miała dni wypełnione niezbędną dawką ruchu i choć wróciła zmęczona, to jednak bardzo zadowolona.

Opiekę na uczestnikami obozu sprawowali trenerzy: Tadeusz Szkwarek, Wiktor Skrobacz oraz Karol Kucharczyk.

Po zakończonym zgrupowaniu pod Tatrami połanieccy zapaśnicy mieli kilkanaście dni aktywnego wypoczynku, bowiem – jak podkreślił trener Tadeusz Szkwarek – choć treningi odbywały się codziennie, to jednak były ukierunkowane bardziej na regenerację siły. Były to zajęcia rekreacyjne na basenie, jak również zajęcia biegowe w terenie, które wprawdzie też wymagają wysiłku, ale angażują one nieco inne mięśnie niż typowe zajęcia na macie.

Na początku sierpnia reprezentanci zmienią klimat i zameldują się na kolejnym zgrupowaniu, które odbędzie się w Dźwirzynie nad morzem – udział w tym obozie to połączona praca nad doskonaleniem techniki zapaśniczej i przygotowaniem motorycznym, a także swojego rodzaju ładowanie akumulatorów na kolejny sezon startowy, który zaczyna się 25 sierpnia Mistrzostwami KZ LZS w Słubicach.