Połaniec: Koniec roku sprzyja podsumowaniom.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Koniec roku sprzyja podsumowaniom. To doskonały czas aby przybliżyć najważniejsze wydarzenia z minionych piłkarskich dwunastu miesięcy w wykonaniu młodzieży.

W listopadzie zakończył się projekt Enea Cup  Aktywny Junior realizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu przy ogromnym wsparciu sponsora tytularnego  Enea Elektrownia Połaniec. Oficjale rozpoczęcie projektu 17 lutego zainaugurowała konferencja  w Centrum Kultury i Sztuki, podczas której została  podpisana umowa   sponsoringowa. Gościem  honorowym była wiceminister sportu Anna Krupka. Swoją  obecnością  imprezę uświetnili również włodarze miasta, przedstawiciele Enea Elektrownia Połaniec oraz  OSiR Połaniec.

Projekt objął swoim działaniem dziewięć grup dziecięcych i młodzieżowych liczących  około 180 dzieci regularnie uprawiających tę najpopularniejszą dyscyplinę sportu.  W takcie trwania projektu dołączyli  kolejni pasjonaci piłki nożnej, obecnie ponad 220 dzieci trenuje w 12 grupach.  Turnieje i treningi piłkarskie, które na stałe wpisały się do kalendarza sportowego połanieckiego OSiR i MKS Czarni, cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Sztandarowym przedsięwzięciem była organizacja  na Stadionie Miejskim w Połańcu   Turnieju   Aktywny Junior  Ene Cup 2023, który odbył się w dniach 13-14 maj. Wzięło w nim udział ponad 400 dzieci  w wieku 5-12 lat. Zawitały drużyny ze świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Dodatkowo w ramach projektu, dzieci dostały nowe stroje, oraz niezbędny sprzęt do gry w piłkę nożną. Dzięki wsparciu sponsora dzieci mogły brać udział w niezliczonej liczbie zawodów, rozgrywanych na terenie całego kraju. Dzieci w sumie rozegrały około  110 meczy na terenie  całego kraju.

Celem projektu Enea Cup 2023 jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży aktywnej formy spędzania czasu, także propagowanie idei fair play.

To był aktywny sportowo rok. Dzięki wsparciu ze strony Grupy Enea można było w dobrych warunkach rozwijać umiejętności i pasję naszych młodych adeptów piłkarstwa.