Połaniec: ENEA POŁANIEC FESTIVAL.

Data publikacji: Kategoria: , , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Muzyka na świeżym powietrzu w rodzinnej atmosferze to główne założenie projektu ENEA POŁANIEC FESTIVAL. 21 maja na placu muszli koncertowej w Połańcu będzie się można cieszyć wiosną i dźwiękami ulubionej muzyki.

Mówi Agnieszka Wojdan członek zarządu do spraw finansowych Enei Elektrowni Połaniec:

Wśród tegorocznych artystów znaleźli się Patrycja Markowska i Kasjan Cieśla.

Sponsorem tytularnym festiwalu jest firma Enea Elektrownia Połaniec – największa w południowo-wschodniej Polsce i jedna z najmłodszych i najnowocześniejszych elektrowni w naszym kraju.

Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie, aktywnie włącza się w życie lokalnych społeczności poprzez angażowanie się w organizację lubianych i cenionych wydarzeń kulturalnych. Przykładem są zarówno zrealizowane już wydarzenia m.in. projekt Towarzystwa Kościuszkowskiego „Enea dla historii” w Połańcu, Tarnobrzeska Wiosna Kabaretowa, Muzyka z energią w Tarnobrzegu jak i te nadchodzące czyli Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie, czy Turniej Rycerski w Szydłowie – dodaje Agnieszka Wojdan.

Impreza idealnie skomponowała się z obchodzonymi 4 – 22 maja Dniami Połańca, podczas których można zapoznać się z bogatą tradycją „miasta Kościuszki”.

– Jest nam niezwykle miło, że festiwal znalazł się w gronie projektów kulturalnych realizowanych podczas tegorocznych Dni Połańca. Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy z Eneą Elektrownią Połaniec będziemy mogli dostarczyć fanom dobrej muzyki mnóstwo niezapomnianych wrażeń – podkreśla burmistrz Połańca Jacek Nowak.