Podkarpacie: Podpisano ważne porozumienie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W podkarpackim urzędzie marszałkowskim podpisano umowę na realizację projektu ‘Poprawa połączeń komunikacyjnych powiatów jasielskiego, bardejowskiego i świdnickiego z korytarzami TEN-T’, który realizowany będzie ze słowackimi partnerami, przy współpracy z powiatem jasielskim i miastem Jasłem.
W podpisaniu projektu uczestniczył m.in. Adam Hamryszczak – podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, który mówił:

Każda nowa inwestycja drogowa jest bardzo ważna szczególnie w kontekście bezpieczeństwa na drogach – zaznacza wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

W ramach projektu zostanie wybudowany dwukilometrowy odcinek drogi przez Jasło, po nowym śladzie w warunkach miejskich. Pozwoli on odciążyć ruch w centrum Jasła – mówi dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotr Miąso.

Dzięki realizacji projektu ‘Poprawa połączeń komunikacyjnych powiatów jasielskiego, bardejowskiego i świdnickiego z korytarzami TEN-T’ bardzo poprawi się komunikacja, mobilność i stan bezpieczeństwa na polsko-słowackim pograniczu. W ramach podpisanej umowy powstaną nowe odcinki tras, a część istniejących połączeń zostanie poddanych gruntownej renowacji. Łączna długość inwestycji wyniesie ponad 10 km. W ramach projektu po polskiej stronie przewidziane są prace na odcinku ponad 2 km, po stronie słowackiej wyremontowane odcinki o łącznej długości 8 km.

(Tomasz Łępa)