Podborze: Spełnia się marzenie braci z Podborza.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Niepełnosprawni bracia Michał i Eugeniusz Dziekanowie z Podborza w powiecie mieleckim mogą już mieszkać w swoim wyremontowanym domu. Jeszcze kilka miesięcy temu dach  ich domu groził zawaleniem, w pokojach   ściany i sufity były  spękane i zagrzybione a  stary dach pokryty był niebezpiecznym dla ich zdrowia eternitem.  Dzięki zaangażowaniu kilku osób w ciągu kilku miesięcy  udało się  wykonać nowy  dach, przeprowadzono prace murarskie, na podłogach pojawiły się płytki, a bracia mają już nowe wyremontowane pokoje wraz zapleczem sanitarnym.

Mówi koordynująca pomoc potrzebującym braciom, Halina Surowiec prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Koło w Padwi Narodowej.

W  pomocy dla niepełnosprawnych braci zaangażowani od samego początku są Ryszard Zaskalski i Paweł Rożek

Na chwile obecną  najpilniejszą potrzebą przed zimą jest ocieplenie domu. Bracia z Podborza potrzebują też kilku urządzeń gospodarstwa domowego, dodaje koordynatorka akcji pomocy.

 

Jak dodaje prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Koło w Padwi Narodowej wiele  pracy w remont domu włożyli także sąsiedzi i znajomi braci z Podborza.. Pracowali popołudniami i w weekendy, kosztem swojego wolnego czasu, dodaje.

 

Tomasz Łępa