Pilchów: Odsłonięto tablicę poświęconą kapitanowi Józefowi Sarnie

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W Pilchowie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej kpt. Józefowi Sarnie. Tablica, która stanęła na terenie szkoły podstawowej jest o częścią projektu “Józef Sarna – nasz wspólny bohater”, który realizuje Stowarzyszenie Wspólnota Rodzin Królowej Jadwigi w Pilchowie. Mówi koordynator projektu Rafał Krawczyk:

 

Tablica jest okazją do przypomnienia kim był kapitan Józef Sarna, zwłaszcza napływowym mieszkańcom Pilchowa. Projektowi towarzyszy również akcja edukacyjna:

Odsłonięcia tablicy dokonali siostrzenica kapitana Józefa Sarny Elzbieta Uczarczyk i bratanek bohatera Józef Sarna. Elżbieta Uczarczyk przedstawiła krótką historię swojego wuja:

W uroczystościach odsłonięcia tablicy, którą poprzedziła msza św. W intencji kapitana Józefa Sarny uczestniczyli przedstawiciele Gminy Zaleszany, strażacy OSP Pilchów z pocztem sztandarowym, przedstawiciele lokalnej społeczności i mieszkańcy. Wśród zaproszonych gości byli też przedstawiciele Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koła nr13 im. Józefa Sarny z Tarnobrzega. Projekt dofinansowany jest z programu „Działaj Lokalnie”.

 

Marta Górecka