Padew Narodowa: Inwestycje w mieszkańca to rozwój gminy

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

W tegorocznym budżecie Padwi Narodowej  prowadzonych jest ok. 30 zadań inwestycyjnych, głównie mających na celu rozpoczęcie procesu inwestycyjnego, tj. opracowania dokumentacyjne. Planowane lub realizowane zadania dotyczą prawie każdego obszaru funkcjonowania gminy – od budowy nowego ujęcia wody przez dokumentację na budowę sieci kanalizacyjnych, inwestycje drogowe, modernizacje budynków wiejskich, poprawę infrastruktury oświatowej, kończąc na trybunach czy  oświetleniach na obiektach sportowych.

Na ostatniej sesji Rady Gminy w Padwi Narodowej do  budżetu wprowadzone zostały 4 zadania wieloletnie, w tym 3 inwestycyjne. Są to budowa terenu rekreacyjnego wraz z kortem w Padwi Narodowej przy ulicy Szkolnej, termomodernizacja budynku szkoły w Padwi Narodowej przy ulicy Jana Pawła II  oraz   wykonanie zbiornika magazynowego wraz z technologią do alternatywnej higienizacji osadu.

Jak podkreśla wójt Robert Pluta  „wprowadzone zmiany są bardzo korzystne z punktu rozwoju Gminy oraz inwestycji w Mieszkańca, zwłaszcza w kontekście czynnych i przygotowywanych planów zagospodarowania przestrzennego Gminy.  Warto zaznaczyć, że nowe dokumentacje projektowe dla przyszłych zdań inwestycyjnych są niezbędne do pozyskiwania środków zewnętrznych na ich realizację”. Jak zaznacza wójt Gmina Padew Narodowa znajduje się w ofensywie inwestycyjnej, patrząc na obecny i przyszłe budżety.

Tomasz Łępa