Padew Narodowa: Dożynki w regionie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W poniedziałek 15 sierpnia w gminie Padew Narodowa będą mieć miejsce dożynki. Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania.
Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań, są również okazją do prezentowania dorobku rolniczego społeczeństwa z regionu, jego różnorodności i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego. Do świętowania zaprasza wójt Padwi Narodowej Robert Pluta.

Również tego samego dnia na dożynkowe święto do swojej gminy zaprasza wójt Borowej Stanisław Mieszkowski. Dożynki połączone będą z 24. Przeglądem Wieńca Dożynkowego w Surowej. Początek godzina 15:00.

Również w tym samym dniu na gminne dożynki zaprasza burmistrz Przecławia Renata Siembab.

Świętowanie rozpocznie liturgia mszy św. w tutejszym kościele parafialnym o godz. 14.00 a następnie obrzędy dożynkowe jak i prezentacja wieńców będą mieć miejsce na terenach zielonych przy Domu Kultury w Przecławiu.

Na uczestników spotkania czeka zabawa z zespołem ‚Lesioki’ a zatańczą i zaśpiewają Zespół Pieśni i Tańca Chorzelowiacy oraz Podkówka.

Natomiast dzień wcześniej w niedzielę Przecław zaprasza na ‚Potupankę przy Zielonej’, która odbędzie się na terenach zielonych przy Domu Kultury w Przecławiu. W programie m.in. koncert zespołu folkowego ‚BACIARY’ oraz zabawa taneczna z zespołem ‚KAMA BAND’. Patronat Radio Leliwa.

Tomasz Łępa