Ożarów: Kolejny projekt modernizacji “79”  

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś
Wkrótce kolejny odcinek drogi krajowej 79 zyska nową jakość. Teraz remontowany będzie odcinek Ożarów – Sobótka. To ponad 11-kilometrowy odcinek trasy Warszawa – Sandomierz – Kraków. Umowa z wykonawcą dokumentacji projektowej opiewa na kwotę 1,8 mln złotych.
W tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w sumie 4 umowy na projekty rozbudowy świętokrzyskich odcinków tej drogi o łącznej długości około 54 km. Wykonawcy mają za zadanie przygotowanie materiałów do decyzji środowiskowych, uzyskanie tych decyzji, wykonanie projektów rozbudowy odcinków drogi i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w ciągu 34 miesięcy od podpisania umów.
W założeniach ta krajówka na czterech świętokrzyskich odcinkach będzie miała dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości każdy, a po obu stronach opaski bitumiczne. Według treści zamówienia projektanci mają zaplanować rozbudowę skrzyżowań, w tym wydzielenie lewoskrętów, budowę chodników, zatok autobusowych, oraz odwodnienia a także przebudowę mostów i przepustów.
Łączny prowadzonych obecnie prac przygotowawczych dla wszystkich odcinków drogi to około 9 mln złotych.
Marcin Gabrek