Ostrowiec Św.: Drugi przetarg na obwodnicę

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Ogłoszony został drugi przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów.

W ramach zadania planowane jest zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi o długości niespełna 3 kilometrów. Przebiegała będzie ona nowym śladem do ulicy Opatowskiej stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest m.in. budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia w istniejącą trasę.

Jak ocenia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu, zwiększenia komfortu jazdy, a także zminimalizuje niedogodności związane z korkami i hałasem w centrum miasta. Obecnie droga krajowa przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekracza 23 tysiące pojazdów na dobę. Dzięki inwestycji możliwe będzie oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytu.

To drugie postępowanie przetargowe na realizację tej inwestycji. Pierwsze zostało unieważnione, ponieważ złożone przez wykonawców oferty znacznie przekroczyły planowane kwoty.

Marcin Gabrek