Osiek: Kolejna badania w ramach akcji ‚Nie nowotworom u dzieci’

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

W Środę 27 września Fundacja Ronalda McDonalda i Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Rafał Łysiak, zapraszają na profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, zamieszkałe na terenie Gminy Osiek.

Badania odbędą się na placu przy Przychodni w Osieku. Program badań Fundacji Ronalda McDonalda jest bezpłatny. To III edycja Akcji ‚Nie nowotworom u dzieci’ na terenie Miasta i Gminy Osiek.
Badania USG są bezpłatne a ich celem jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Każde dziecko przychodzi na wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu badania rodzice otrzymują wynik oraz, jeśli jest taka potrzeba, poradę lekarską.

Formuła programu oznacza skupienie się na badaniach USG jamy brzusznej, w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Aby wziąć udział w badaniach USG, należy zapisać dziecko telefonicznie pod numerem  514 095 859 w dniach 18 i 19 września w godzinach 8-15. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona.