Opatów, Sandomierz: Rządowa pomoc dla producentów i sprzedawców chryzantem.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W związku z zamknięciem cmentarzy producenci i sprzedawcy chryzantem doniczkowych będą mogli otrzymać pomoc finansową ze strony państwa. Odpowiednie wnioski można wypełniać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

O szczegółach mówi kierownik oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opatowie dr Artur Lis:

Aby skorzystać z takiego wsparcia przedsiębiorca musi wypełnić wniosek, w którym poda m.in. liczbę niesprzedanych chryzantem oraz miejsce ich przechowywania. Dokument taki należy złożyć do 6 listopada do kierownika Biura Powiatowego właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem.

Następnie ARiMR na swojej stronie internetowej ogłosi informację o możliwości odbioru chryzantem przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego lub inne instytucje publiczne. Zainteresowane podmioty przygotowują zgłoszenia, w których określą liczbę chryzantem, które zamierzają odebrać. Deklaracje taką należy przekazać do 12 listopada 2020 r. do kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce preferowanego odbioru kwiatów.

Wypłata środków dla producentów i sprzedawców chryzantem planowana jest do końca roku.

Joanna Sarwa