Opatów: Czekają na wsparcie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Dwie inwestycje planowane przez powiat opatowski mają szansę na uzyskanie dofinansowania ze środków unijnych. To termomodernizacja w budynku szpitala łącznika, dawnej pralni i kotłowni a także Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ulicy Słowackiego. Radni zabezpieczyli w budżecie środki na wkład własny. Wnioski złożone do Urzędu Marszałkowskiego przechodzą kontrolę merytoryczną.

Mówi starosta Tomasz Staniek:

W budynku szpitala koszt inwestycji sięgnie niemal 8,8 miliona złotych. Oprócz wymiany okien, drzwi, ocieplenia elewacji zewnętrznej, zaplanowana jest budowa systemu nowoczesnej wentylacji, zabezpieczającej pacjentów przez bakteriami i wirusami. W budynkach po byłej pralni powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Modernizacja budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej kosztować będą ponad 4,5 miliona złotych. Możliwe dofinansowanie unijne sięgnie nawet 85 procent wartości inwestycji.
Złożone jesienią wnioski przeszły już pozytywną ocenę formalną i zakwalifikowały się do drugiego etapu. Ich ocena powinna być znana w przyszłym tygodniu.

Marcin Gabrek