Obrazów: Jestem Widoczny, Jestem Bezpieczny

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

W Szkole Podstawowej w Obrazowie policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu przeprowadziła spotkanie z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Gdy zmieniają się warunki atmosferyczne, a zmierzch zapada znacznie wcześniej warto przypominać o tym jak ważna jest widoczność na drodze. Wczoraj takie spotkanie przeprowadziła policjantka z sandomierskiej drogówki z dziećmi oraz z młodzieżą z Szkoły Podstawowej w Obrazowie. Mundurowa prelekcję rozpoczęła od przepisów dotyczących ruchu pieszych, przypominając zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się właściwą strona w przypadku braku chodnika i drogi dla pieszych. Policjantka zwróciła również uwagę na bezpieczną podróż samochodem, wskazując zagrożenia wynikające z braku korzystania z pasów bezpieczeństwa lun ich nieprawidłowym przypięciem.

Jednym z najważniejszych punktów spotkania była rozmowa na temat widoczności na drodze, podając kilka przykładów, funkcjonariuszka zwróciła uwagę uczniów na korzystanie z elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej.

www.sandomierz.swietokrzyska.policja.gov.pl