Nowa Dęba. Wybory uzupełniające przełożone

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Zaplanowane na 5 kwietnia wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Nowej Dębie odbędą się w innym terminie. Decyzję taką podjęła wojewoda podkarpacki jako organ decydujący o kalendarzu wyborczym.

Jak tłumaczy rzecznik prasowa wojewody Małgorzata Waksmundzka-Szarek ma to związek z wprowadzonym przez Ministra Zdrowia zakazem przemieszczania się na terenie kraju.

Przypomnijmy, że wybory uzupełniające mają odbyć się w okręgu wyborczym nr 12, czyli w części sołectwa Chmielów. Głosowanie zarządzono po stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu Marii Garboś, która na początku roku na piśmie zrzekła się funkcji radnej. Miejska Komisja Wyborcza w Nowej Dębie zarejestrowała w przewidzianym terminie listy dwóch niezależnych komitetów wyborczych wyborców. Ich kandydaci to Tomasz Dryka lat 34 oraz Dorota Biela lat 56. Zarządzenie wojewody podkarpackiego zostało już umieszczone na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego, urzędu miasta i gminy Nowa Dęba. Ma też zostać rozwieszone na słupach i tablicach ogłoszeń na terenie miasta i sołectw.