Nowa Dęba. Tarnobrzeg. W szpitalach już szczepią

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Nowa Dęba.

W Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie rozpoczęły się pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 w tzw. grupie “ZERO. To pracownicy Służby Zdrowia, którzy zostali zgłoszeni przez swoje macierzyste podmioty lecznicze i apteki.

Punkt szczepień zlokalizowano w budynku Oddziału Psychiatrii Dziennej przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 1A. – Tylko w pierwszym dniu, przeciwko COVID 19 zaszczepiło się ponad 20 osób – poinformowała dyrektor szpitala Wiesława Barzycka.

– Osoby do szczepień umawiane są na konkretny termin. Podanie preparatu poprzedzone jest między innymi badaniem lekarskim – dodaje dyrektor.

Pierwszymi pracownikami Służby Zdrowia, którzy zostali zaszczepieni w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie byli: dyrektor placówki Wiesława Barzycka i zastępca dyrektora do spraw lecznictwa Tomasz Białek. Wiesława Barzycka powiedziała nam – że nie odczuwa działań niepożądanych.

Tarnobrzeg

Szczepienia osób z grupy ‘0’ trwają także w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. W ubiegłym tygodniu zaszczepiono 78 osób. Wczoraj do placówki nadeszła partia 90 szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Dziś ma się zaszczepić 48 osób, a w czwartek 42. – Po niedzieli zabieg będzie kontynuowany zarówno wśród pracowników szpitala jak i pozostałych z grupy ‘0’ w tym aptekarzy czy personelu przychodni – powiedział dyrektor tarnobrzeskiego szpitala, Wiktor Stasiak. W tym celu do 7 stycznia do godziny 11.00 szpital musi zgłosić zapotrzebowanie na konkretną ilość szczepionek na przyszły tydzień. Dobre zebranie danych jest ważne. Chodzi o to, żeby nie marnować preparatów.

 

(fot. Szpital Nowa Dęba)