Nowa Dęba. Przytulisko dla zwierząt w nowej lokalizacji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Po 25 latach przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Nowej Dębie otrzymało nową lokalizację. To gminna działka zlokalizowana przy ulicy Ogrodowej, gdzie organizacja przeniosła się na początku kwietnia z terenu przy oczyszczalni ścieków.

– Zmiana lokalizacji spowodowana była umożliwieniem łatwiejszego dostępu dla wszystkich, którzy chcą zaangażować się w pomoc czworonogom. Zabiegali oto sami wolontariusze – tłumaczy burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon, i dodaje, że zwierzaki które tu trafią będą miały zapewnione dobre warunki. Wszystkie kojce mają budy, są zadaszone i zamykane. Ich podłogi wykonano z drewna. Mają także odwodnienie.

– Siłą przytuliska są wolontariusze – mówi Julia Arkuszyńska, która zajmuje się organizacją pracy tego miejsca. Wkrótce na bramie zawiśnie regulamin przytuliska wraz z godzinami jego pracy.

Na organizację przytuliska dla zwierząt w nowej lokalizacji gmina wydała do tej pory 121 tysięcy złotych. – To na razie pierwszy etap – zapowiada przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie Damian Diektiarenko.

Pobyt zwierzaków w przytulisku wraz ich ewentualną opieką weterynaryjną finansuje gmina ze swojego budżetu. Obecnie pod opieką  przytuliska  przebywają 2 psy. Aktualne potrzeby organizacji, a także zdjęcia psów szukających nowych domów można znaleźć na facebookowej stronie „Bezdomne psy i koty Nowa Dęba”.

 

(Zdjęcie główne: Jedna z wolontariuszek pomagających w przytulisku)