Nowa Dęba. Powstanie Klub Seniora

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W Nowej Dębie powstanie Klub Seniora. Placówka zostanie otwarta w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej “SENIOR+” 2020. Celem jej działalności będzie inicjowanie współpracy i łączenie inicjatyw lokalnych, które pomogą aktywizować seniorów oraz włączać ich w życie lokalnej społeczności. Klub zostanie zlokalizowany w budynku przy ulicy 1 maja, gdzie jeszcze do nie dawna mieścił się sklep.

– Już od dłuższego czasu myśleliśmy o utworzeniu takiego miejsca w Nowej Dębie. Mieliśmy już wcześniej wolne lokale, ale posiadały przeszkody, które uniemożliwiałyby swobodne korzystanie przez osoby starsze – mówi zastępca burmistrza Leszek Mirowski.

Co znajdzie się w środku?

– W Nowej Dębie wprawdzie istnieje podobna placówka, którą prowadzi Polski Związek Emerytów i Rencistów, to nowy obiekt nie będzie dla niej konkurencją – zaznacza wiceburmistrz.

Wkrótce ogłoszony ma zostać przetarg na wyłonienie firmy, która wykona w lokalu niezbędne prace adaptacyjne. Zmodernizowane zostaną instalacje wodno-kanalizacyjna, c.o. i elektryczna. Wymieniona będą także drzwi. Prace powinny zakończyć się w grudniu 2020 r. Ich łączny koszt to 120 tysięcy złotych, z czego 95 tysięcy to dotacja z ministerstwa.