Nowa Dęba. Powstał Klub Seniora

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W Nowej Dębie powstał Klub Seniora. Mieści się on na parterze w budynku przy ulicy 1 Maja. Na razie oddano do użytku wyposażone pomieszczenia. Ze względu na obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią, klub na razie nie może rozpocząć działalności.

Do dyspozycji użytkowników jest szatnia, aneks kuchenny wraz z podstawowym wyposażeniem oraz ogólnodostępna sala o powierzchni blisko 39 metrów kwadratowych ze sprzętem audio-wizualnym a także toalety. Celem działalności placówki będzie inicjowanie współpracy i łączenie inicjatyw lokalnych, które pomogą aktywizować seniorów oraz włączać ich w życie lokalnej społeczności.

– Początkowo jako miejsce dla takiego obiektu wskazywano lokal przy ulicy Mickiewicza, jednak pojawił się przedsiębiorca zainteresowany prowadzeniem tam działalności gospodarczej – mówi burmistrz Wiesław Ordon.

– Będzie to obiekt wychodzący naprzeciw potrzebom seniorów – mówi wiceburmistrz Leszek Mirowski.

Klub Seniora będzie podlegał Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej mówi kierownik ośrodka Maria Tomczyk.

Z obiektu cieszy się nowodębska Rada Seniorów mówi jej przewodniczący Stanisław Hałka.

Koszt adaptacji pomieszczeń na potrzeby klubu seniora w Nowej Dębie to nieco ponad 100 tysięcy złotych. Ponad 80 tysięcy złotych pochodziło z dotacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.