Nowa Dęba: Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oficjalnie otwarty

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie oficjalnie oddano do użytku nowopowstały. W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, oraz przedstawiciele okolicznych placówek medycznych.

Oddział powstał w nowym pawilonie pomiędzy istniejącym budynkiem nr 1 a budynkiem oddziału dziecięcego. W środku znalazło się między innymi pomieszczenie do intensywnego nadzoru medycznego z pięcioma łóżkami, dwie jednołóżkowe izolatki, pomieszczenia socjalne. Zakupiony został także nowoczesny sprzęt niezbędny do prawidłowego funkcjonowania oddziału.

W sytuacji zagrożenia życia pacjent nie będzie już musiał być wożony do innych placówek. Znikną też sale intensywnego nadzoru na chirurgii i internie a pacjenci będą trafiać tu gdzie zajmie się nimi wykfalifikowany personel powiedziała dyrektor placówki Marta Piskór:

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart zwróciła uwagę na to, że szpital ma duże znaczenie w regionie:

Chcemy dalej rozwijać ten szpital powiedział starosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł. Powiat jest organem prowadzącym placówkę.

Budowa oddziału kosztowała prawie 8 milionów złotych, z czego ponad 6,5 miliona to dofinansowanie unijne. Obiekt w stanie deweloperskim był gotowy pod koniec zeszłego roku. Kolejne miesiące trwało jego wyposażanie. Obecnie trwa kompletowanie personelu medycznego.