Nowa Dęba: Obawy o budowę masztu telefonii komórkowej w Tarnowskiej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Na prywatnej działce w Tarnowskiej Woli w gminie Nowa Dęba planowana jest budowa masztu telefonii komórkowej. Wprawdzie inwestor dopiero rozpoczął procedurę zmierzającą do postawienia obiektu, to już na tym etapie przyszła budowla budzi obawy mieszkańców wsi. Boją się oni przede wszystkim szkodliwego wpływu promieniowania na zdrowie, a także spadku wartości nieruchomości.

Mówił o tym na ostatniej sesji Karol Sudoł, który w tamtym rejonie buduje dom. Jak podkreślał, maszt ma stanąć około sto metrów od najbliższych zabudowań. Niedaleko jest również szkoła.

Zapytany przez mieszkańca o zajęcie w tej sprawie stanowiska burmistrz Wiesław Ordon zaznaczył, że nie może opowiedzieć się po żadnej ze stron z racji pełnienia funkcji organu wykonawczego. Mieszkańcy mają natomiast prawo do wnoszenia w urzędzie miasta i gminy skarg czy uwag, jeśli chodzi o planowaną budowę – dodał burmistrz:

Budowie masztu telefonii komórkowej ma być poświęcone zebranie, które zaplanowano na 2 czerwca na godzinie 14 w Wiejskim Centrum Aktywności w Tarnowskiej Woli.

(Zdjęcie ilustracyjne / freeimages.com)